Neden Beton Parke Taşı?

194A9698Beton parke taşları, günümüz teknolojisinin bizlere sunduğu en güzel yaşama olanaklarından birini sunuyor. Yaz ve kış ayırdetmeksizin tüm doğal koşullara uyum sağlayan ve üzerine yüklenen tonlarca yükü taşıma gücüne sahip beton parke taşları şehirleşmede büyük bir rol oynamaktadır. Daha önceleri kullanım deneyimini yaşamış olduğumuz asfalt ve diğer kaplama malzemelerinin yanında çok daha az emici ve daha kalıcı aolduğu ispatlanmış ürünlerdir dekoratif taşlar ve beton parke taşları.. Kullanılan malzeme daha az etkileşime girerek zararlı tuzlar ve kimyasal maddeler ile daha az tepkimeye girdiğinden dolayı görünümünün bozulma olasılığı ve ömrünü kısaltan faktörler diğer malzemelere nazaran en aza inmiş durumdadır.

194A9719Zemin kaplama malzemelerinin dayanıklılığı yüzey aşınma mukavemeti ile orantılıdır. Nitelik bakımından kaliteli beton ile üretilen parke taşları, maruz kaldığı vibrasyon ve press uygulamaları ile betondaki hava boşluğu en az düzeye ulaşır. bu da beton parke taşlarının yüksek dayanım özelliğine erişmesini sağlar, ayrıca su emme oranını en düşük seviyeye taşımış olur. Bu üstün özellik beton parke taşlarının soğuk hava koşullarına don seviyesine bile dayanması anlamına gelir. Yerinde dökme beton ile karşılaştırıldığında bile teknik farklılıkları nedeniyle üstün gelir.

Görünümü bakımından çeşitler sunan şekil ve renk alternatiflerin zengin oluşu, estetik bir seçim olarak diğer malzemelerden daha çok tercih edilmesinin bir başka nedenidir. Altyapı ve üstyapı çalışmalarında farklı uygulama alanlarında sıklıkla tercih edilen beton yapı elemanları günümüzün teknolojisinin sunduğu elzem ürünler olma özelliğini taşır. Değişik motifler ve renkler ile görsel bir şölen sunma imkanını da veren beton parke taşları peyzaj mimarlarının ve şehir plancılarının da gözde ürünlerinden biridir.

Bize Ulaşın
icon

Ilıca Mh. Antalya (Ilıca) Cd. No:164 Ilıca - MANAVGAT / ANTALYA

telefon +90 242 747 6427-28
facebook gray @bemakyapi
instagram gray /bemakyapi

google-harita